11 listopada w Rzeszowie

Aktualności » 11 listopada w Rzeszowie

11 listopada br. jak co roku w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. W 95 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności przedstawiciele naszej organizacji oddali cześć tym, którzy poświęcili swoje życie walce o suwerenną Polskę.

 

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną przez ks. Jana Szczupaka w kościele parafialnym pod wezwaniem  św. Wojciecha i św. Stanisława w Rzeszowie.

 

Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Farny przed pomnik płk Leopolda Lisa – Kuli, gdzie w oficjalnych wystąpieniach wojewoda i marszałek województwa nawiązując do wydarzeń sprzed 95 lat wskazali na wartości takie  jak patriotyzm, szacunek do godła, hymnu i tradycji ojczystego języka, którym winniśmy być wierni w naszym codziennym życiu.

 

Obchody zakończyły się apelem poległych, złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów przed pomnikiem płk Leopolda Liska-Kuli oraz defiladą, w której uczestniczyła kampania reprezentacyjna 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i inne zgromadzone na uroczystości oddziały.