Wizyta kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa na Podkarpaciu

Aktualności » Wizyta kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa na Podkarpaciu

W niedzielę 22 marca br. w siedzibie Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku miało miejsce spotkanie  z rolnikami, aktywem ludowym i mieszkańcami powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszowa. Wizycie kandydata PSL na prezydenta Adama Jarubasa towarzyszyło duże zainteresowanie,  w spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł i prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL  Jan Bury oraz poseł Dariusz Dziadzio.


W swoich wystąpieniu Adam Jarubas podkreślił, że najważniejsza dla niego jest jedność Polski jako kraju bezpiecznego, zamożnego, przyjaznego rodzinie i obywatelom. W bezpieczeństwie społecznym należy zwrócił uwagę na rolnictwo jako fundament gospodarki.  Prezydent nie powinien wkraczać w bieżące zarządzanie sektorem rolnym, co jest domeną rządu. Musi być jednak orędownikiem polskiego rolnika na centralnym poziomie i promować polską żywność wszędzie tam, gdzie to możliwe.

 

W dalszej części swojego wystąpienia Adam Jarubas zaznaczył, że Polska powinna być przyjazna rodzinie. Po wydłużeniu do roku urlopów rodzicielskich, objęciu ubezpieczeniem na urlopie wychowawczym wszystkich osób bez względu na ich status zawodowy czas na kolejny ruch w postaci objęcia urlopami rodzicielskimi wszystkich rodziców, którzy z powodu złej sytuacji zawodowej, takiej możliwości nie mają takich jak osoby bezrobotne, studentki. Nadal należy kłaść nacisk na rozwój mini żłobków i mini przedszkoli oraz domowych form opieki nad dzieckiem, zwłaszcza na terenach wiejskich i w mniejszych miejscowościach. Należy wspierać duże rodziny i rozwijać rządowy program „Karta dużej rodziny”.